Halika!
Ebben a gyümölcsökben roskadozó évszakban, mindig nagyon várjuk, az egyik kedvenc gyümölcsünk, az alma beérését. Ez idén sem volt másként, így amikor megjelent a Dolina gyümölcsös facebook oldalán a poszt, hogy lehet menni szüretelni, be is véstem a naptárkánkba, hogy erre bizony alkalmat kerítünk idén. Főleg, mivel tavaly kimaradt, mert annyira nem volt termés, hogy nem lehetett "Szedd magad" keretében menni. Múlt héten szombaton behoztuk a lemaradást, 23 kilót szüreteltünk a pirosan mosolygó gyümölcsökből a csodás őszi napsütésben.
Tudjátok amúgy, hogy az alma a rózsafélék családjába tartozik, és mintegy 20 000 fajtája létezik? Vagy azt, hogy Magyarországon az egy főre jutó almafogyasztás kb. 10-12 kg, és hogy a legkedveltebb fajták a Jonathan, a Golden, az Idared, a Starking és a Jonagold? Vagy azt, hogy többféle ásványi anyag és nyomelem is található benne, mint például a kálium, kalcium, cink, fluor, foszfor, jód és szelén illetve vitaminokban is gazdag, mint az A-vitamin, B1-vitamin, C-vitamin, ill. a phloretin- és epicatechin-tartalma is említésre méltó? Tessék? Nem tudtátok? Nyugi, más sem. Ez csak néhány érdekesség erről az őszi gyümölcsről és leginkább azt akartam vele üzenni, hogy egyetek almát, mert egészséges, fincsi és mert pirosan mosolyog 😊
Természetesen, ha már szüreteltünk, akkor meg is örökítettem. Lőttem egy-két fotót arról, ahogy Kornél lelkesen rohan be a sorok közé, a leszedett alma kupacokat (persze leginkább T meg én szedtünk, Kornél csak mutogatta az “áldozatokat”), a roskadozó ágakat, a tesztelést, mert hát annyira fincsinek néztek ki az almák, hogy nem tudtuk megállni. Összesen 10 db 2x3 inches fotót választottam ki, amiket egy 3 ¼” x 4”-es méretű albumban helyeztem el. A tutoriált Beának köszönhetitek. Itt elérhető.
A NAGY kedvenc Bekuckózva őszi készletünkhöz nyúltam vissza, az alkotócsomag papírjai adják az album alapját, de persze az Itt van az ősz papírkészletből is kölcsön vettem egy pár csíkot, illetve egy szép barna színű alapkartont is felhasználtam, hogy összeálljon az album alapja.
Dekorációnak sok féle őszi kivágatot válogattam össze, pár őszi cukiság chipboardot, mini faleveleket, kicsi gesztenyéket, level sziluetteket, enamel pötyiket stb. Néhány szöveges matricát azért raktam a fotók köré és írtam egy tisztességes komment kártyát is, a szokásos “gyönyörű gyöngybetűimmel”.
Remélem nálatok is akad őszi élmény, amit albumba tudtok foglalni, hiszen annyi csudajó esemény van még, amit az ősznek köszönhetünk. Menjetek, fotózzatok, majd alkossatok és mutassátok meg nekünk!
Felhasznált termékek: