Sziasztok! Boldog új évet kívánok mindenkinek! Legyen olyan évetek, amilyet szeretnétek, hozzátok ki belőle, amit lehet!
Az év első posztjának a 2024-es Memory Planner-em decemberét hoztam nektek, titkon azt remélve, hogy inspirállak benneteket arra, hogy ti is belevágjatok az életetek ilyen módú naplózásába. Itt a jó alkalom, új évet kezdünk!
Az elmúlt hónap emlékeinek megőrzéséhez a Karácsony kicsi kincsek kollekciót választottam, mert a vidám, rajzos vonalai és a bájos kajlasága úgy gondoltam jól illenek majd hozzánk. Néhány egyéb kiegészítővel és a hónap tárgyi emlékeivel (tea filter cetlik, teás doboz darabok, jegyek stb.) azt gondolom, hogy ez sikerült is.
Bár tudom, hogy az ilyen típusú naplózás egészen más, mint egy önálló albumként készített decemberi napló, részemről teljesen elégedett vagyok az eredménnyel – igen, ilyen volt nálunk az év utolsó hónapja, szokásosan hullámvasutas; telve csodálatos és pocsék élményekkel is.
Már többször írtam nektek Memory Planner témában, ezért azt remélem nagyjából tudjátok miről is szól ez az album. A teljes évet dokumentáljuk ebben az albumban, úgy hogy a hetek egy-egy oldalpárt töltenek meg, illetve van két oldal minden hónapnak, valamint egy-egy összegző oldal is a hónapok végén.
Az, hogy ezt az albumot te hogyan használod, miként töltöd meg, mennyi a kép, mennyi a szöveg és a dekor, az teljesen a te dolgod, nincs szabály!
Részemről függőleges elrendezésű oldalakat használok, és nem feltétlenül ragaszkodom ahhoz, hogy minden pont arra a napra kerüljön, amikor történt (bár most ezt kivételesen decemberben betartottam). Teljesen a saját ízlésed szerint alkothatsz, a kereteit inkább csak mankónak tekintsd, lehetőségnek és ne kötelező keretnek!
A dekorálás-szöveg-fotó arány nálam mindig élmény függő. Most például látjátok majd, hogy december 10-15 között sokkal hangsúlyosabbak a képek, pusztán azért, mert számomra beszédesebbek voltak, mintha írtam volna – és azt sem zárnám ki, hogy annak az időszaknak a kalandjaiból lesz egy külön kis utazó album, ahova majd tudok eleget írni.
Egy átlagos hétköznapon olykor alig történik említésre érdemes dolog, ilyenkor nagyobb teret kap a dekor, vagy a gondolatok. De olyat is ismerek, aki eseménytelen, átlag hétköznapokról egyszerűen nem is ír semmit. Na, de ez egy másik történet, nem időszerű, amikor nem az év legélménydúsabb hónapjainak egyikét dokumentáljuk, igaz?!
Mivel 2024-ben decemberre nekem már akkorára duzzadt a planner-em, hogy le kellett cserélnem nagyobbra az albumot összefogó korongokat, nem akartam sokkal tovább feszíteni a határait. Ezért nem találtok a decemberi oldalaimon zsebeket, felnyíló oldalakat vagy lapozható fotós elemeket. Csak egyszerűen variáltam a „Karácsonyi kicsi kincsek” készlet számos és grafikus kivágatait a fotóimmal és a szövegekkel.
Remélem lesz, akit így is sikerül inspirálnom! Fogadjátok szeretettel a képeket és még egyszer csodás 2025-öt kívánok mindekinek!
Alkotni jó!
Lily
Felhasznált termékek: