Sziasztok,
Amikor Teti megkeresett 1-2 héttel ezelőtt, hogy lenne-e kedvem vendégalkotni a ScrapUp csapatában, felcsillant a szemem. Örültem, hogy a hosszú decemberi estéken az ajándékkészítésen, csomagoláson, mézeskalács-sütésen és más izgi tevékenységeken túl a lelkem egy másik részét is fel tudom majd készíteni az ünnepekre. Alkothatok.
Nem akarok ennél nyálasabb feneket keríteni a dolognak, jólesett, na! 😊
Viszont amikor ötletelésre került a sor, hirtelen nem is tudtam, merre kezdjem.
Szerencse, hogy épp jött az adventi készülődés eleje… Elmaradt az óvodában nálunk hagyományos kézműveskedés, cserébe itt volt egy csomó kihasználható szabadidő és egy szabadon álló Sizzix, meg a ScrapUp új kék-fehér-barna és tavalyi kék-fehér karácsonyi készlete.
Miután biztos forrásból hallottam, hogy az angyalkák idén is kék-fehér fát terveznek hozzánk 😊, ötletelni kezdtem, hogyan is lehetne összehozni ezeket a színeket egy adventi naptárban.
A gondolataimat hamar tettek követték: kaptam ajándékba (köszi, Teti! 😊) egy IKEÁs képkeretet, amit szerintem minden valamirevaló scrapper használt már egyszer életében vagy karikás naptárhoz vagy albumhoz. Az ötlet lényege a könnyen lapozható Adventi naptár volt, és a tartalomban is biztos voltam már akkor: a gyerekeimnek szerettem volna édesség helyett valami tartalmasabb adventi nasit készíteni: verseket raktam a lapozós oldalakra.
Minden oldalra került egy vers, elgondolkodtató vagy aranyos, pauszra nyomtatva, díszítésnek pedig az évek óta általam felhalmozott (szó szerint értendő!! kifogyhatatlan készlet 😊😊) régi és mostani ScrapUp-os csipikből valamint kivágatokból használtam jó sokat, és az oldalakhoz a számokat, kis házakat, fenyőágat pedig Sizzix-el vágtam hozzá.
Mire a végeredmény összeállt, megvolt a több napi meditációs gyakorlatom a vagdosással, tekergetéssel 😊😊 , de egyáltalán nem bántam meg.
A lelkesedésemhez hozzátett egy lapáttal, hogy Boga is hasonló metódussal készült egy Adventi visszaszámlálóval. Láttátok már?? Így, egymásról mit sem tudva, nagyon hasonlót készítettünk lakásdekornak.
Ha kedvet kaptatok hozzá, keressétek meg a saját ilyen képkereteteket a polcon, szekrény mélyén (tudom, hogy mindenkinek van, ne is tagadjátok 😊) és vágjatok bele! Még nem késő, hiszen csak most indult a Készülődés.
Felhasznált termékek: